- 18:59 Овнам — «Туз Жезлів» та важлива розмова, Терезам — «Лицар Кубків» та несподіване запрошення: передбачення за картами Таро на 21 травня
- 18:49 70% громадян України вважають Порошенка співучасником злочинів і хочуть справедливості, — Гладких
- 18:34 Переселенців теж покличуть: в Україні оновили правила мобілізації
- 18:33 Естонія очікує зростання небезпеки з боку росії: що відбувається
- 18:12 «Маріупольський гарнізон тримав оборону міста 86 діб. Вони в неволі більше 1000 днів. Забути про це означає зрадити їх», — Денис Прокопенко
- 17:58 Пережила сильне вигорання: популярна акторка вразила зізнанням
- 17:44 У Закарпатті батьки живцем спалили 10-річного сина: суд виніс вирок
- 17:22 «Мобілізувати військовослужбовців ТЦК неможливо»: майор Істомін про особливості роботи органу військового управління
- 17:09 Олімпійський чемпіон звинуватив Трампа у заграванні з путіним
- 16:53 Ризикнув усім: Віталій Козловський розкрив подробиці розриву з колишнім продюсером
- 16:31 Обручки вартістю 210 тисяч фунтів стерлінгів: як Меган Маркл порушила королівські традиції
- 16:07 Полуниця у желе: неймовірно ніжний десерт для любителів «Битого скла»
Щасливе сімейне життя: названа ідеальна дата весілля

20 червня християни православного обряду відзначають День Святої Трійці. У народі його називають Зеленими святами, церква — П'ятидесятницею.
Наші предки вважали, що сватання на Трійцю та весілля на Покрову гарантує дружну й щасливу сім'ю, без сварок та особливих розбіжностей. Про це в інтерв'ю «ФАКТАМ» розповіла етнограф, завідувачка відділом музею в Пирогово Олена Громова.
На Зелені свята молоді дівчата плели вінки, надягали їх та ходили по селу. Вінки зберігали до Петра й Павла (12 липня), щоб пустити на воду.
На Поліссі був старовинний обряд, коли напередодні Трійці, в четвер або п'ятницю, в лісі заплітали гілки берези в віночки. Дівчата ворожили на долю й співали. На Трійцю вони приходили і дивилися на вінок — якщо зів'яв, чекай біди, а якщо залишився свіжим, то все буде добре.
Ще одним поширеним звичаєм було закопування в центрі села дерева. Хлопці закопували велику гілку берези або дуба, яку дівчата прикрашали стрічками. Люди вірили, що туди повинні злітати душі померлих, їм там буде затишно.
У різних регіонах ця витівка оформлялася по-різному. Могли додати ікону з рушником, вкопували інші деревця або ставили гойдалки. Там молодь співала й веселилася.
На Поліссі у неділю «наряджали кущ», на Полтавщині та Поділлі — «тополя», на півдні України — «березу», в Карпатах — «вільху».
«Кущем» зазвичай вибирали найкращу дівчину. Її прикрашали зеленню, щоб не було видно обличчя, і водили по дворах, бажаючи людям добра, здоров'я, багатого врожаю.
«Кущ» обдаровували грошима, стрічками, продуктами.
Раніше «ФАКТИ» писали, скільки днів відпочиватимуть українці на Трійцю
1138Читайте нас у Facebook